GAZETE & DERGİ & HABER SİTESİ

Haber ve gelişmelerin yayınlandığı veya konu bazlı bilgi verici makalelerin, köşe yazılarının veya röportajların yayınlandığı sitelerdir. İçerikleri her alanda olabileceği gibi, kuruluşun tercihine ve konseptine bağlı olarak sadece spesifik alan yada dallarda da olabilmektedir. Spor, Yaşam, Bilgisayar Oyunları, Aktüalite, Ev Dekorasyonu vb…

Gazete ve Haber siteleri genellikle 7/24 prensibiyle çalışır ve içerikleri gelişmelere göre her an güncellenebilmektedir. Dergi sitelerinde ise güncellemeler belirli periyotlarda (haftalık, aylık, 3 aylık) olabilmektedir.

Gazete & Dergi & Haber sitelerinde bulunan bileşenler

Gazete & Dergi & Haber Web Tasarım Proje Süreci Nasıl İşliyor?

Gerçekleştirilecek olan projenin detayları, müşterinin talep, ihtiyaç ve plânlamasına göre netleştirilip izlenecek yol haritası belirlenir.

Proje detaylarına göre iş plânı hazırlandıktan sonra müşteriye sunulur.

Netleşen iş plânı çerçevesinde fiyat teklifi hazırlanıp takdim edilir. Mütabakat sonrası sözleşme imzalanarak proje süreci başlatılır.

Eğer henüz domain (alan adı) ve hosting alınmamış ise bunlara karar verilir. İhtiyaca göre hosting paketi veya sunucu altyapısı hazırlanır.

Web sitesi hazır olana kadar alan adının kapalı kalmaması için geçici olarak bir “Yapım Aşamasında” sayfası hazırlanır. Burada genellikle firmanın veya markanın kurumsal logosu ve iletişim bilgileri yer alır. Tercihe göre bir “iletişim formu” da aktif edilir.

Talep ve ihtiyaca göre ne tip bir altyapının kullanılacağı belirlenir ve kuruluma başlanır.

Tasarlanacak olan tema ve ön taslak oluşturulur. Hazır bir tema kullanılacak ise seçimi yapılarak lisansı alınır ve altyapı üzerine kurulumuna başlanır.

Hazırlanan içeriklerin (metin, görsel, video vb) web sitesine girişleri yapılır.

Site belli bir noktaya geldikten sonra test olarak yayına alınır. Burada, teknik veya görsel açıdan gerekli görülen değişiklik ve güncellemeler yapılır.

Müşterinin onayı ile herşey hazır olduktan sonra web sitesi yayına alınır.

Hazır olan web sitesi arama motorlarına (Google, Yandex vb) kayıt ettirilip Ön SEO İyileştirmeleri yapılır. Talebe göre detaylı SEO çalışmaları ayrıca plânlanır.

Bu türdeki siteler diğerlerine oranla çok daha sık güncellendiğinden dolayı düzenli bakım ve takip süreçlerinin uygulanması gerekmektedir. Kurumun büyüklüğüne ve içerik güncellenme boyutuna göre sadece bunun için ayrıca görevlendirilmiş bir kişinin veya bir ekibin sürekli aktif olması gerekebilir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır...

Copyright © 2023 Turkuaz Dijital Ajans | Tüm Hakları Saklıdır