ONLINE EĞİTİM SİTESİ

Bir kurumun veya kendi uzmanı olduğu mesleği kapsamında bir kişinin, farklı dallarda online eğitimlerini gerçekleştirebildiği ve pazarlayabildiği sitelerdir.

Eğitimler içerik bilgileri (text), görsel ve video gibi dijital ortamlardan oluşur. Dersler daha önceden paketler halinde hazırlanıp sunulabileceği gibi, Zoom – MS Teams – Google Meet gibi platformlar kullanılarak canlı olarak ta sunulabilmektedir.

Bu siteler için özelleştirilmiş LMS (Learning Management System) yazılımları kullanılabilir veya tercihe göre özel olarak ta yazdırılabilmektedir.

Online eğitim sitelerinde bulunan bileşenler

Online Eğitim Sitesi Web Tasarım Proje Süreci Nasıl İşliyor?

Gerçekleştirilecek olan projenin detayları, müşterinin talep, ihtiyaç ve plânlamasına göre netleştirilip izlenecek yol haritası belirlenir.

Proje detaylarına göre iş plânı hazırlandıktan sonra müşteriye sunulur.

Netleşen iş plânı çerçevesinde fiyat teklifi hazırlanıp takdim edilir. Mütabakat sonrası sözleşme imzalanarak proje süreci başlatılır.

Eğer henüz domain (alan adı) ve hosting alınmamış ise bunlara karar verilir. İhtiyaca göre hosting paketi veya sunucu altyapısı hazırlanır.

Web sitesi hazır olana kadar alan adının kapalı kalmaması için geçici olarak bir “Yapım Aşamasında” sayfası hazırlanır. Burada genellikle firmanın veya markanın kurumsal logosu ve iletişim bilgileri yer alır. Tercihe göre bir “iletişim formu” da aktif edilir.

Talep ve ihtiyaca göre ne tip bir altyapının kullanılacağı belirlenir ve kuruluma başlanır.

Tasarlanacak olan tema ve ön taslak oluşturulur. Hazır bir tema kullanılacak ise seçimi yapılarak lisansı alınır ve altyapı üzerine kurulumuna başlanır.

Hazırlanan içeriklerin (metin, görsel, video vb) web sitesine girişleri yapılır.

Site belli bir noktaya geldikten sonra test olarak yayına alınır. Burada, teknik veya görsel açıdan gerekli görülen değişiklik ve güncellemeler yapılır.

Müşterinin onayı ile herşey hazır olduktan sonra web sitesi yayına alınır.

Hazır olan web sitesi arama motorlarına (Google, Yandex vb) kayıt ettirilip Ön SEO İyileştirmeleri yapılır. Talebe göre detaylı SEO çalışmaları ayrıca plânlanır.

Talebe göre devamında yapılacak olan düzenli bakım ve güncelleme takvimi plânlanır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır...

Copyright © 2023 Turkuaz Dijital Ajans | Tüm Hakları Saklıdır