VAKIF & DERNEK SİTESİ

Vakıf, dernek, sivil toplum kuruluşu (STK) veya federasyon gibi kurumların tanıtımlarının ve organizasyonel faaliyetlerinin duyurulduğu ve takibinin yapıldığı web siteleridir. 

Muhteviyatında genel olarak kurumun faaliyetleri, üyelik bilgileri ve koordinasyonu,  haberleri ve güncel duyurular gibi bilgiler bulunur. Ayrıca derneğin iletişim bilgileri, etkinlik takvimi ve proje detayları da bulunur.

Vakıf & Dernek sitelerinde bulunan bileşenler

Vakıf & Dernek & STK Web Tasarım Proje Süreci Nasıl İşliyor?

Gerçekleştirilecek olan projenin detayları, müşterinin talep, ihtiyaç ve plânlamasına göre netleştirilip izlenecek yol haritası belirlenir.

Proje detaylarına göre iş plânı hazırlandıktan sonra müşteriye sunulur.

Netleşen iş plânı çerçevesinde fiyat teklifi hazırlanıp takdim edilir. Mütabakat sonrası sözleşme imzalanarak proje süreci başlatılır.

Eğer henüz domain (alan adı) ve hosting alınmamış ise bunlara karar verilir. İhtiyaca göre hosting paketi veya sunucu altyapısı hazırlanır.

Web sitesi hazır olana kadar alan adının kapalı kalmaması için geçici olarak bir “Yapım Aşamasında” sayfası hazırlanır. Burada genellikle firmanın veya markanın kurumsal logosu ve iletişim bilgileri yer alır. Tercihe göre bir “iletişim formu” da aktif edilir.

Talep ve ihtiyaca göre ne tip bir altyapının kullanılacağı belirlenir ve kuruluma başlanır.

Tasarlanacak olan tema ve ön taslak oluşturulur. Hazır bir tema kullanılacak ise seçimi yapılarak lisansı alınır ve altyapı üzerine kurulumuna başlanır.

Hazırlanan içeriklerin (metin, görsel, video vb) web sitesine girişleri yapılır.

Site belli bir noktaya geldikten sonra test olarak yayına alınır. Burada, teknik veya görsel açıdan gerekli görülen değişiklik ve güncellemeler yapılır.

Müşterinin onayı ile herşey hazır olduktan sonra web sitesi yayına alınır.

Hazır olan web sitesi arama motorlarına (Google, Yandex vb) kayıt ettirilip Ön SEO İyileştirmeleri yapılır. Talebe göre detaylı SEO çalışmaları ayrıca plânlanır.

Talebe göre devamında yapılacak olan düzenli bakım ve güncelleme takvimi plânlanır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır...

Copyright © 2023 Turkuaz Dijital Ajans | Tüm Hakları Saklıdır