KİŞİSEL WEB SİTESİ

Kişisel web sitesi, bir kişinin kendisini, ilgi alanlarını, çalışmalarını, projelerini ve deneyimlerini tanıtmak için oluşturduğu bir web sitesidir. Bu web sitesi, kişinin kendisini ve yeteneklerini sergilemek, kişisel markasını oluşturmak veya bir iş veya hizmet sunmak için kullanılabilir.

Kişisel web siteleri, genellikle bir blog, bir online portföy veya galeri, biyografi, iletişim bilgileri ve sosyal medya bağlantıları gibi bölümler içerir. İçerik genellikle kişinin kendi yaratıcılığına ve hedef kitlesiyle bağlantısına bağlı olarak değişebilir.

Kişisel web sitelerinde bulunan bileşenler

Kişisel Web Tasarım Proje Süreci Nasıl İşliyor?

Gerçekleştirilecek olan projenin detayları, müşterinin talep, ihtiyaç ve plânlamasına göre netleştirilip izlenecek yol haritası belirlenir.

Proje detaylarına göre iş plânı hazırlandıktan sonra müşteriye sunulur.

Netleşen iş plânı çerçevesinde fiyat teklifi hazırlanıp takdim edilir. Mütabakat sonrası sözleşme imzalanarak proje süreci başlatılır.

Eğer henüz domain (alan adı) ve hosting alınmamış ise bunlara karar verilir. İhtiyaca göre hosting paketi veya sunucu altyapısı hazırlanır.

Web sitesi hazır olana kadar alan adının kapalı kalmaması için geçici olarak bir “Yapım Aşamasında” sayfası hazırlanır. Burada genellikle firmanın veya markanın kurumsal logosu ve iletişim bilgileri yer alır. Tercihe göre bir “iletişim formu” da aktif edilir.

Talep ve ihtiyaca göre ne tip bir altyapının kullanılacağı belirlenir ve kuruluma başlanır.

Tasarlanacak olan tema ve ön taslak oluşturulur. Hazır bir tema kullanılacak ise seçimi yapılarak lisansı alınır ve altyapı üzerine kurulumuna başlanır.

Hazırlanan içeriklerin (metin, görsel, video vb) web sitesine girişleri yapılır.

Site belli bir noktaya geldikten sonra test olarak yayına alınır. Burada, teknik veya görsel açıdan gerekli görülen değişiklik ve güncellemeler yapılır.

Müşterinin onayı ile herşey hazır olduktan sonra web sitesi yayına alınır.

Hazır olan web sitesi arama motorlarına (Google, Yandex vb) kayıt ettirilip Ön SEO İyileştirmeleri yapılır. Talebe göre detaylı SEO çalışmaları ayrıca plânlanır.

Talebe göre devamında yapılacak olan düzenli bakım ve güncelleme takvimi plânlanır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır...

Copyright © 2023 Turkuaz Dijital Ajans | Tüm Hakları Saklıdır