KURUMSAL WEB SİTESİ

Bir şirket, firma veya markaya özel olarak tasarlanan kurumsal web sitesidir. İçeriğinde firma veya markanın tanıtımının yapıldığı bilgiler bulunur.

 

Kurumsal web sitelerinde bulunabilecek içerik türleri aşağıdaki gibidir. Aynı anda hepsinin bulunması zorunlu değildir. Firmanın taleplerine göre opsiyonel olarak özelleştirilebilmektedir. Ancak, içerik ne oranda zengin olursa, web sitesi de o oranda kullanıcıyı bilgilendirmiş olur; ayrıca SEO bakımından da o oranda avantaj sağlar.

Kurumsal web sitelerinde bulunan bileşenler

Kurumsal Web Tasarım Proje Süreci Nasıl İşliyor?

Gerçekleştirilecek olan projenin detayları, müşterinin talep, ihtiyaç ve plânlamasına göre netleştirilip izlenecek yol haritası belirlenir.

Proje detaylarına göre iş plânı hazırlandıktan sonra müşteriye sunulur.

Netleşen iş plânı çerçevesinde fiyat teklifi hazırlanıp takdim edilir. Mütabakat sonrası sözleşme imzalanarak proje süreci başlatılır.

Eğer henüz domain (alan adı) ve hosting alınmamış ise bunlara karar verilir. İhtiyaca göre hosting paketi veya sunucu altyapısı hazırlanır.

Web sitesi hazır olana kadar alan adının kapalı kalmaması için geçici olarak bir “Yapım Aşamasında” sayfası hazırlanır. Burada genellikle firmanın veya markanın kurumsal logosu ve iletişim bilgileri yer alır. Tercihe göre bir “iletişim formu” da aktif edilir.

Talep ve ihtiyaca göre ne tip bir altyapının kullanılacağı belirlenir ve kuruluma başlanır.

Tasarlanacak olan tema ve ön taslak oluşturulur. Hazır bir tema kullanılacak ise seçimi yapılarak lisansı alınır ve altyapı üzerine kurulumuna başlanır.

Hazırlanan içeriklerin (metin, görsel, video vb) web sitesine girişleri yapılır.

Site belli bir noktaya geldikten sonra test olarak yayına alınır. Burada, teknik veya görsel açıdan gerekli görülen değişiklik ve güncellemeler yapılır.

Müşterinin onayı ile herşey hazır olduktan sonra web sitesi yayına alınır.

Hazır olan web sitesi arama motorlarına (Google, Yandex vb) kayıt ettirilip Ön SEO İyileştirmeleri yapılır. Talebe göre detaylı SEO çalışmaları ayrıca plânlanır.

Talebe göre devamında yapılacak olan düzenli bakım ve güncelleme takvimi plânlanır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır...

Copyright © 2023 Turkuaz Dijital Ajans | Tüm Hakları Saklıdır