HİZMET ve SATIŞ SÖZLEŞMESİ

WEB TASARIM HİZMET ve SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Madde 1 – TARAFLAR

Bir tarafta TURKUAZ DİJİTAL WEB VE GRAFİK TASARIM HİZ. VE BİLİŞİM DANIŞMANLIĞI – EMiNE SOLAKOĞLU… ile (kısaca TURKUAZ DİJİTAL olarak anılacaktır) diğer taraftan

MÜŞTERİ ADRESİ

adresinde mukim … MÜŞTERİ ADI / FİRMA ADI

(Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.

Madde 2 – KONU

İşbu sözleşme MÜŞTERİ ’in iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu Web Tasarım Projesinin (ve/veya MÜŞTERİ tarafından talep edilecek diğer kapsam dahilindeki hizmetlerin) …TURKUAZ DİJİTAL… tarafından hazırlanması hizmetini kapsamaktadır.

 

Madde 3 – MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1 MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli görsel ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. Bu sürenin 2 ay’ı aşması ve bu nedenden dolayı projenin tamamlanmasının gecikmeye düşmesi durumunda madde 5.4 geçerlidir.

3.2 MÜŞTERİ, TURKUAZ DİJİTAL tarafından üretilen dijital içeriklerin, tasarımların ve kullanılan özel tekniklerin telif hakkının TURKUAZ DİJİTAL’e ait olduğunu, bu içeriklerin hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.

3.3 MÜŞTERİ, gerçekleştirilecek projenin/hizmetin içeriğinde kullanılması için gönderdiği görsel resim ve (varsa) videoların yanı sıra dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, TURKUAZ DİJİTAL’in hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

3.4 MÜŞTERİ, TURKUAZ DİJİTAL tarafından hazırlanan internet sitesinin “footer” bölümünde yer alan “Powered by Turkuaz Dijital”  ibaresine, farklı bir internet sitesi tasarımı ile revize edilmediği sürece müdahale edilmeyeceğini kabul ve beyan eder.

 

Madde 4 – TURKUAZ DİJİTAL’in YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 TURKUAZ DİJİTAL, verilen teklif kapsamında MÜŞTERİ’nin talep ettiği dijital içerikleri/hizmetleri hazırlamakla yükümlüdür.

4.2 TURKUAZ DİJİTAL, MÜŞTERİ ’ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları anlaşma sağlanan hizmet süresi içerisinde düzeltmekle yükümlüdür.

 

4.3 TURKUAZ DİJİTAL, MÜŞTERİ için hazırlanmış tasarımdaki ve/veya dijital içeriklerle ilgili mevcut bölümlerdeki değişiklikler (komple tasarım değişikliği gerektirmeyen düzeltmeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra, yapılacak olan değişikliklerin teknik detayına bağlı olarak gerekecek süre göz önüne alınarak, belirleyeceği en kısa zaman diliminde gerekli düzenleme ve ilaveleri gerçekleştireceğini beyan eder.

4.4 TURKUAZ DİJİTAL, proje sürecinin bitimi ve tesliminden itibaren, taraflar arasında mutabakat sağlandığı takdirde, MÜŞTERİ tarafından talep edilecek olan ek hizmetler (muhteviyatı teknik açıdan TURKUAZ DİJİTAL’in sunduğu hizmetlerin kapsamında olan tasarım değişikliği, düzeltmeler, eklentiler ve yeni oluşturulacak olan dijital içerikler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra, yapılacak olan değişikliklerin teknik detayına bağlı olarak gerekecek süre göz önüne alınarak, belirleyeceği en kısa zaman diliminde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde gerçekleştireceğini beyan eder.

4.5 TURKUAZ DİJİTAL, MÜŞTERİ tarafından talep edilen projenin içeriğinde kullanılmak üzere teslim ettiği video, resim ve yazı gibi üretilen dijital içeriklerin telif hakkının MÜŞTERİ ’ye ait olduğunu, bu bilgilerin TURKUAZ DİJİTAL’in “referans projeler” kapsamında kurumsal tanıtım amaçlı kullanılmasının haricinde, hiçbir şekilde çoğaltılıp dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.

4.6 Hizmet süresinin bitiminden önceki herhangi bir tarihte, MÜŞTERİ’nin farklı bir firma (tasarım veya hosting) ile çalışma kararı alması durumunda TURKUAZ DİJİTAL, MÜŞTERİ’ye ait olan yayındaki WEB sitesinin içeriklerini (güncel yedekler, admin panel şifreleri vb) herhangi bir ek ücret talep etmeksizin MÜŞTERİ’ye teslim edeceğini kabul ve beyan eder. Bu durumda; bilgilerin ve içeriklerin MÜŞTERİ’ye yada çalışacağı şahıs veya firmaya teslim tarihinden itibaren, bu içeriklerle ilgili (şifreler, yedekleme, içerik güncellemeleri vb) yapılacak olan her türlü işlem üzerinde TURKUAZ DİJİTAL her türlü sorumluluk ve yükümlülüğünün sona ereceğini beyan eder.

4.7 Projenin teslim süresi, MÜŞTERİ tarafından talep edilecek olan içeriklerin detayına ve madde 3.1’in uygulanma süresine bağlı olarak 2 ilâ 12 haftadır.

4.8 Projenin teslim tarihinden itibaren 1 ay içerisinde yapılacak olan mevcut içeriklerdeki güncellemeler ek bir ücrete tâbi tutulmayacaktır. Bunun haricinde herhangi bir zamanda talep edilecek olan ilave içerik güncellemelerinde uygulanacak olan ek hizmet bedeli şu şekilde belirtilmiştir:

              * Yeni sayfa tasarımı veya ilavesi : 500 TL (+KDV)

              * Mevcut sayfalar içerisinde basit içerik güncellemesi (sayfa başına) : 150 TL (+KDV)

              * E-ticaret ve ürün bazlı olması durumunda ürün adetine göre değişiklik gösterecektir.

Madde 5 – HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ

5.1 İşbu sözleşme ile verilen teklifin içeriğindeki maddelerin kapsamında taahhüt edilen hizmetin süresi 1 (bir) yıl olarak belirlenmiş olup, sözleşmenin imza altına alındığı tarih itibariyle yürürlüğe girecektir. Süre bitiminde her iki tarafın mutabakatı sonucu hizmet süresi belirlenecek yeni ücret mukabilinde uzatılabilir.

5.2 TURKUAZ DİJİTAL tarafından teklif edilen hizmet bedeli bu dosyanın devamında (aşağıda) açıklanan “İş Planı” bölümünde belirtilmiştir.

5.3 Hizmet bedelinin %40’ı işe başlanmadan önce MÜŞTERİ tarafından “ön ödeme” olarak peşinen, kalan %60’ı da iş tesliminde TURKUAZ DİJİTAL ‘e ödenecektir.

5.4 Yukarıda belirtilen şartlar kapsamında ödemelerin yapılmaması durumunda, TURKUAZ DİJİTAL alınan ön ödeme hakkını saklı tutarak, taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.

5.5 Verilmiş olan fiyat teklifinin geçerlilik süresi işbu sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 iş günüdür.

 

Madde 6 – YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İs bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul

Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

6(altı) maddeden ve 3(üç) sayfadan oluşan işbu sözleşme …/…/20… tarihinde 2(iki) nüsha olarak düzenlenmiş olup taraflarca imza altına alınarak kabul edilmiştir.

 

TURKUAZ DİJİTAL WEB VE GRAFİK TASARIM                                                                      FİRMA ÜNVANI

HİZMETLERİ VE BİLİŞİM DANIŞMANLIĞI                                                                      

EMiNE SOLAKOĞLU                                                                                                                                                                                                                  

                  [iMZA]                                                                                                                                         [ iMZA ]

              

…………………………………..                                                                                                      …………………………………..

 

Tel : 0533 935 13 38

E-mail: [email protected]

 

İŞ PLÂNI ve ÜCRETLENDİRME DETAYI (ÖRNEK)

 • Kurumsal WEB Platform:
 • Güncel kodlama ile (WordPress kodlama & lisanslı UI arabirim) yeni kurumsal WEB sitesi kurulacak
 • Tüm cihazlarda (PC, laptop, tablet, akıllı telefon) uyumlu çalışacak estetik ve responsive arabirim
 • Kolay Yönetim (administration) paneli
 • Temel Topoloji:

– Anasayfa

– Hakkımızda (Kurumsal)

– Hizmetlerimiz

– Referanslar (veya Galeri)

– İletişim (Google Maps entegrasyonlu)

Olmak üzere 5 adet ana sayfa oluşturulacak. Alt sayfalar talep, güncel ihtiyaç ve gerekli içeriğe göre oluşturulacak & ilave edilecek.

 • SEO (Search Engine Optimization) iyileştirmeleri yapılacak.
 • Talep edilecek kurumsal e-mail hesapları aktive edilecek

 

 • E-ticaret Altyapısı:

 

 • Var. Talep durumunda altyapı güncellenerek ek bedel mukabilinde faal edilebilecektir.

 

 • Online Ödeme Sistemi Entegrasyonu:
 • Yok

 

 • Fotoğraf Çekimi:
 • Yok

 

 • 7/24 Sürekli Destek:
 • 7/24, talebe göre gelecek içerik güncellemeleri, uzaktan bağlantı ile teknik destek ve danışmanlık. (E-mail veya acil durumlarda WhatsApp yolu ile)

 

 

FİYAT TEKLİFİ

(Özel iskontolar uygulanmıştır)

Hizmet

Liste Fiyatı

İskonto

Net Fiyat

Kurumsal WEB Platform

0 TL

– 0 TL

0 TL

7/24 Sürekli Destek (1 yıl)

Hosting (1 yıl)

SSL (1 yıl)

Limitsiz E-mail Hesabı (1 yıl)

Periyodik Yedekleme (1 yıl)

0 TL

– 0 TL

0 TL

Domain Tescili (firmaismi.com)

0 TL

– 0 TL

0 TL

TOPLAM

0 TL

0 TL

0 TL

 

 • Fiyatlara KDV (%20) dahil değildir.

 

 

 

 

 

Copyright © 2023 Turkuaz Dijital Ajans | Tüm Hakları Saklıdır