Google Bard Artık Yanıtları Yüksek Sesle Okuyabiliyor, Görüntüleri İşleyebiliyor

Şirket ayrıca Arapça, Çince ve İspanyolca da dahil olmak üzere 40 yeni dil desteği eklerken Bard’ı Avrupa pazarlarına genişletiyor.

ChatGPT’ye yetişmek için Google, Bard sohbet botuna, yanıtını yüksek sesle söyleme seçeneği de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik ekledi .

Bard’dan gelen yanıtları okumaktan sıkıldıysanız Google, mikrofon girişine ek olarak chatbot’a bir dinleme özelliği ekledi. Yanıtın yanındaki hoparlör simgesine tıkladığınızda Bard kelimeleri yüksek sesle okuyacaktır. Şirket, “Bu, özellikle bir kelimenin doğru telaffuzunu duymak veya bir şiir veya senaryo dinlemek istiyorsanız yararlıdır” diyor.

Dinleme özelliği çeşitli yabancı dillerde konuşabilir. Perşembe günkü güncellemenin bir parçası olarak Bard artık Arapça, Çince, Almanca, Hintçe ve İspanyolca dahil 40 yeni dili destekliyor.

Bard esas olarak metin yoluyla iletişim kursa da, kullanıcılar artık isteminizle görüntü yükleyebilir ve sohbet robotuna gönderebilir. Bu, Bard’dan yüklenen görüntüdeki nesneleri tanımlamasını veya bir resim yazısı bulmasını isteyebileceğiniz anlamına gelir. Google, “Bu özellik artık İngilizce olarak yayında ve yakında yeni dillere genişleyeceğiz” diyor.

Google, ChatGPT’yi AI sohbet botuna dahil eden ve çeşitli konuşma stilleri sunan Microsoft’un Bing’inden ilham almış olabilir . Kullanıcılar artık Google’ın sohbet robotundan yanıtlarını beş ton stili kullanarak değiştirmesini isteyebilir: daha kısa, daha uzun, daha basit, daha rahat ve daha profesyonel.

Yani, Bard’dan sizin için bir e-posta yazmasını istiyor ancak ilk sonuçtan memnun değilseniz, cevabın altındaki “ayarla” düğmesini tıklayın. Bir açılır menü size farklı stilleri gösterecektir; Bard’ın cevabını seçilen tona uyacak şekilde özelleştirmesi için birini seçin.

Diğer büyük duyuru, Google’ın chatbot’a erişimi Brezilya ve Avrupa da dahil olmak üzere daha fazla pazara genişletiyor olmasıdır. İkincisinin, kullanıcıların verilerini işleme konusunda katı yasaları olduğu göz önüne alındığında, Google daha uzun bir gizlilik politikası yayınladı.(Yeni bir pencerede açılır)Bard’ın Avrupa Birliği’nin veri koruma kurallarına uyması için. Kullanıcılar , bard.google.com adresindeki sohbet robotunu deneyebilir.

Arşivler

Bilgi paylaştıkça çoğalır...

Copyright © 2023 Turkuaz Dijital Ajans | Tüm Hakları Saklıdır